Голем потенцијал за дизајн со квалитетни брендови.


Шате ДОО е една од водечките компании во областа на трговија со керамика и санитарија, компанија со висока репутација и непобитен легитемитет. Компанијата располага со квалитетен, современо обучен менаџмент и продажен кадар со највисок степен на стручност, услужливост и интегритет.

Што ја оправдува високата лидерска позиција на ШАТЕ на пазарот?
- Два модерни салони, од кои едниот лоциран во срцето на индустриската зона Визбегово во Скопје со вкупна површина од 2000м2 и другиот на патот за влез во Битола (Крклино ББ) со површина од 400м2
- Логистичко-дистрибутивен магацин по најсовремени стандарди
- Актуелно следење на светските трендови
- Контуирано подобрување и усовршување на квалитетот на понудата
- Иновативни дизајнерски решенија како во керамиката, така и во санитаријата и опремата за бањи

Водејќи се од главната цел и мисија за супер квалитени и уникатни производи ШАТЕ на пазарот ексклузивно ги пласира светски познатите брендови: GRESPANIA, MARAZZI Group, KEROS, DURAVIT, VILLEROY & BOCH, HANSGROHE, HUEPPE, AQUAESTIL, TECE и Schell-armaturen. Најново во нашиот асортиман е новата програма COVERLAM –by Grespania.


Работно време

Посетете не во нашите салони. Ве очекуваме!

ПОН-ПЕТ 09:00-18:00
САБ 09:00-15:00
НЕД -

ПРОИЗВОДИ


Брендови со докажан квалитетБез разлика дали ќе се одлучите за драматичен или релаксирачки дизајн на Вашата бања, потенцијалот за дизајн е огромен.

Опремете ја вашата бања со елегантни и функционални елементи од најквалитетните брендови.
AKTIV сет ПРОМОТИВНО за 12.990 ден. во Шате Керамика!

Сетот се состои од:

*Само со купување на овој сет имате можност да добиете и i-BOARD панел за конзолни WC школки, изработен од водоотпорен материјал и прилагодлив на секаков простор.

Промотивната цена на овој панел е 2.690 ден.